Cimetov čaj za boljše počutje
Eden od blagodejnih čajev je čudovito dišeč cimetov čaj. V njem je veliko polifenolov, ki pomagajo telesu v boju proti prostim radikalom. Učinkuje protivnetno, protibakterijsko, poleg tega velja za enega najučinkovitejših načinov naravnega uravnavanja ravni krvnega sladkorja, pospešuje presnovo in pomaga zniževati raven holesterola. Seveda pa ga moramo, da učinkuje tako, redno piti dlje časa po dve skodelici na dan.
Zanj lahko uporabimo cimetove palčke ali prah. Priporočljivo je, da uporabljamo cejlonski cimet, poleg oznake na zavojčku ga prepoznamo tako, da je v palčki zvit v več plasteh, cimet kasija pa je samo v eni plasti. Cejlonski cimet velja za bolj prefinjenega, poleg tega je težava tudi v tem, da vsebuje cimet kasija veliko kumarina, snovi, ki je lahko škodljiva za jetra, če uporabljamo ta cimet v večjih količinah ali prepogosto.
Na splošno velja, da s količino cimeta ne pretiravamo, na dan si lahko odmerimo največ 3 grame cimeta ali pol do 1 čajno žličko cimeta na dan.
Cimetov čaj lahko pijemo v katerem koli delu dneva: zjutraj bo pospešil presnovo in s tem hujšanje, če pol ure po pitju ne jemo ničesar, lahko ga pijemo tudi po obroku za boljšo prebavo in kot pomoč pri uravnavanju sladkorja v krvi, zvečer pa bo pomagal pri porabi maščob.
Čaj zjutraj pripravimo tako, da zavremo skodelico vode, v katero smo dodali cimetovo palčko. Potem mu dodamo še malo limone in medu, za hujšanje pa lahko tudi malo ingverja.